Serkan Aydın | Sigara Saç Ekimi Sonuçlarını Nasıl Etkiler?
Sigara Saç Ekimi Sonuçlarını Nasıl Etkiler?
15760
post-template-default,single,single-post,postid-15760,single-format-standard,bridge-core-1.0.6,gllr_bridgelanding.qodeinteractive.com,ajax_fade,page_not_loaded,,qode_grid_1400,side_area_uncovered_from_content,qode-theme-ver-18.2,qode-theme-bridge,wpb-js-composer js-comp-ver-6.0.5,vc_responsive
 

Sigara Saç Ekimi Sonuçlarını Nasıl Etkiler?

Sigara Saç Ekimi Sonuçlarını Nasıl Etkiler?

Sigara içmenin genel olarak sağlığa olumsuz etkileri bilinmektedir. Saç ekimi işlemlerinden sonra sigara içmek, işlemin başarı oranını etkileyebilir. Nikotin, Kan dolaşımını etkileyerek saç köklerinizin bol miktarda oksijen almasını engeller ve işlem sırasında kanamayı arttırabilir.  Sigara dumanında bulunan karbon monoksit, kanın saç köklerine oksijen verme yeteneğini azaltır. Saç ekimi öncesi ve sonrası sigara içmeyi bırakmalı veya azaltmalısınız.

İşlem sonrası aşırı sigara içmek saç dökülmesini artırabilir. Bunun nedeni, sigaradaki toksik elementlerin greftlere zarar vermesi ve zamanla saç dökülmesi olasılığını artırmasıdır.

Bu nedenle saç ekimi sonrasında mümkün olduğunca çok az tüketilmesi önerilir. Bunu uygulamak saçların yeniden gelişmesi doğal ve sağlıklı olmasını sağlar. Saç ekiminden önce sigarayı bırakmanın/azaltmanın başlıca nedenlerinden biri kanamayı en aza indirmektir.

Kan dolaşımının zayıf olması hastanın yara iyileşmesini etkiler. Ve iyileşme süresi uzadığında enfeksiyon riskinin artmasına sebep olabilir.

Sigara veya başka bir tütün ürünü kullanmak saç ekimi yaptırmanıza engel değildir. Fakat işlem öncesi ve sonrasında mümkünse kullanmamanız veya azaltmanız sağlıklı iyileşme sürecine olumlu katkı sağlayacaktır.