Serkan Aydın | Sık Sorulan Sorular
Sık Sorulan Sorular
15536
page-template,page-template-full_width,page-template-full_width-php,page,page-id-15536,bridge-core-1.0.6,gllr_bridgelanding.qodeinteractive.com,ajax_fade,page_not_loaded,,qode_grid_1400,side_area_uncovered_from_content,qode-theme-ver-18.2,qode-theme-bridge,wpb-js-composer js-comp-ver-6.0.5,vc_responsive
 

Sık Sorulan Sorular

Saç Ekimi ile İlgili Merak Edilenler

Herkese aynı greft sayısı mı ekilir?

Hayır, ense alanındaki donör bölgesi, saç ekimi yapılması gereken açıklık, saç kalitesi kişiden kişiye değişir. Bu sebepten ekim öncesi analizde çizim yapılır ve en mükemmel sonuç için gerekli olan maximum greft uygulanır.

Saç ekimi için hangi mevsim uygundur?

Saç ekimi her mevsim uygulanabilir. Önemli olan işlem sonrası dikkat edilmesi gerekenlere uyum sağlamanızdır. Dikkat edilmesi gerekenler her mevsim geçerlidir. Öğretmen ve futbolcular kliniğimizde çoğunlukla yaz aylarında işlem yaptırmaktadır.

Donör bölgesi zayıf olan kişilerde ekstra hangi bölgelerden greft alınabilir?

Bilindiği gibi en çok tercih edilen bölge ense bölgesidir. Bunun yakın alternatifi ise eğer verici alan müsait ise çene altı olmak üzere sakal profilinden de ufak bir katkı alınabilir.

FUE ile DHL yöntemi arasındaki fark nedir?

Her iki teknikte de ekim aşamasına kadar olan tüm prosedürler aynıdır. FUE yönteminde  kanal açımında mikromotor denilen cihaz kullanılır. DHL yönteminde kanal açımı yapılmadan özel DHL kalemi ile direk köklerin ekimi gerçekleşir. Ayrıca kanal açma işlemi uygulanmaz.

DHL yöntemi daha özel materyallerin kullandığı bu bir tekniktir ve FUE yöntemine göre daha maliyetlidir. FUE yöntemine göre daha minimal kök sayıları ekilebilir bu yüzden dar bir alana sık ekim yapılması gerektiğinde tercih edilir. FUE yöntemi yüksek kök sayılarının çalışılabileceği bir konfora sahip olduğundan ötürü geniş açıklıklar için tercih edilen yöntemdir. Temel olarak her iki teknik arasında birbirine yönelik daha başarısal bir farklılık söz konusu değildir, kişinin açıklığı, doğru planlama ve deneyimli bir ekip ile her iki teknik ile de başarılı sonuçlar alınabilmektedir

Saç ekimi işlemi ne kadar sürer?

Saç ekim işlemi bir gün içinde ortalama 6-7 saat sürer. Yer yer ihtiyaç molaları olacaktır, Bu süre ekilen saç kökü (greft) sayısına ve saç ekim tekniğine bağlı olarak değişiklik gösterir.